On 26 Eylül 2010 Pazar 0 yorumYıllar boyu hayalini kurduğumuz ve bunun heyecanını ancak çocuklarımız yaşar dediğimiz şampiyonluğu bize getiren futbolcularımızın kalmasını istediklerimiz sahada; yahut kenarda olduğunu bilmek güven veriyor...
Üstelik kimini bildiğimiz, kimini bilmediğimiz ancak Ertuğrul Sağlamın imzası olduğu için tamamına güvendiğimiz 7 yeni futbolcularımız var.Sadece bunları bilmek bile geçen senenin Şampiyonuna güvenip inanmak için başlıca bir sebep iken bu seneki şampiyonluk tahmini yapan istanbul uşakları ismimizden 5-6 takım sonra bahsediyor.. O şahıslara bu senenin puan tablosunu "işaret parmağımla" göstermek istiyorum.Ey bu takımı çekemeyen kendini kahraman sanan varlıklar, önce söylediklerinize kendinizi inandırın.
Futbol camiasında gönlü güzel, içtenliğini ve samimiyetini kaybetmeyen sayılı insanlardan olan, Şenol Güneş tüm dürüstlüğüyle ne kadar güzel söyledi:
"Bu yılın en iyi takımı geçen sezonun şampiyon takımı olan Bursaspor. Şampiyon takım olarak lige giren Bursaspor, bana göre bu yıl da şampiyonluğun en büyük adayı..."
Bize destek olduğu için değil, mantığına uygun olanı söyleyebildiği için teşekkürü borç biliriz.

An itibariyle geride kalan 6 Spor toto süper ligi mücadelesinden 5 i kayıpsız tamamlanırkens, tatil edilen Gaziantep maçımız için kulağımız federasyonda.Çarşamba günü oynayacağımız maç için ise gözümüz İskoçya'da. Şampiyonun kasırgası inşallah çarşamba günü ülke sınırlarını da aşacaktır.
Devler liginde ilk puan(lar)ımızı alacağımıza gönülden inanıyorum. Son 2 maçta kadroyu görenleri hayrete düşüren Ertuğrul Sağlam, Rangers'a da süpriz yapacaktır.

Birçok kişinin oklarını üzerine toplamış olan Ozan İpek geçen hafta Mustafa Keçeli ile birlikte görmek istediğimiz futbolu yansıttı ancak bu hafta Vederson ile yine söndü diye düşünen birçok insan tanıyorum; fakat Ozan defansif oynamaktan ileri gidemiyor ve burada da çok güzel işler yapıyor.Alışmış olduğumuz futbolunu oynayamama sebebi geriye dönük oynamasıdır ancak şöyle bir durum var ki bende Ozan'ı ofansif oynarken görmekten daha büyük haz alıyorum. Nunez ve Insua beklediğimin aksine çok vasat bir futbol sergilediler hatta Nunez'e sesim epey yükseldi. Ilk maçındaki performansından çok uzak gördüm.Yavuz Özkan ise ben henüz pişmedim diye bangır bangır bağırıyordu, Yavuzdan faydalanmak için anlaşılan epey beklemeliyiz. Kaptan, her zamanki kaptan yazmaya bile gerek yok, sağol Ömer Erdoğan. Ibrahim Öztürk ise Stepanov'dan daha iyiyim diye haykırdı tabiri caizse ve bana göre en çok bu ikili arasında forma savaşı olacak, hafta içi kim daha diri durursa formayı o kapacak gibi duruyor. Vederson, geçtiğimiz haftalarla kıyaslandığımda daha iyi geldi gözüme ve uzaktan attığı şutu ile yine umutlandırdı gelecek adına... Ilk golünü kaydeden Hüseyin ise beni her hafta şaşırtmaya ve beklentilerimin üzerine çıkmaya devam ediyor.Turgay Bahadır, presleriyle defans oyuncularını andırmaya devam ediyor. Ali Tandoğan... iyi ki varsın. Volkan ve Sercan'a gelince de, bizden biri onlar.Hatalarında çok çabuk öfkelenip, 2 dk sonra kardeşim diye hayıkırıyoruz. Şampiyonlar liginde başarı gelecekse onlarla geleceğine inanıyorum, bilmiyorum belki de duygusal bir yaklaşım...

İşte hayalimdeki Bursaspor buydu... Her futbolcusu ilk 11 de forma giyebilecek kapasitede ve hiç bir futbolcusunun bu forma benim ulan nidalarını atamadığı, herkesin alternatifi olduğu bir Bursaspor... Bunun için Ertuğrul hocamıza teşekkürü borç bilirim.

Peki ya bizler? Maç biletlerinin günümüz ekonomisine ters düşmediği, takımın hayallerimizin üzerinde bir yerde olduğu dönemde ben bu tribünleri beğenmiyorum! 2. lig mücadelesi ederken kapalı gişe oynayan, tribün adına çok güzel profil yaratan bizler bu dönemde o kadar bile destek veremiyoruz, üzülüyorum. Yazımın başındaki fotoğrafı neden ekledim biliyormusunuz? O görüntüyü, birliği özledim. Her hafta kavga görmekten de çok sıkıldım!
Bu konunun üzerine şuan için gidip canımızı sıkmak istemiyorum umarım herşey daha aydınlık olur.

Şampiyon! Devler liginde ilk deplasmanına çıkmaya sadece 3 gün kaldı. Sana inanıyor ve güveniyoruz.

BursasporPostası hepimize hayırlı olsun...

0 yorum :