On 3 Ekim 2010 Pazar 0 yorum


7'de 7 yapmaya gitmiştik yedi tepeye. Daha da bir anlamlaşacaktı alınacak bir galibiyet. Olmadı.
Belediye maçının zor geçeceğini tahmin edebiliyordu herkes, son yıllarda daha bir dirençli, daha bir hevesli çıkıyordu Avcı ve ekibi karşımıza. Daha farklı bir psikoloji ile hazırlanıyorlardı bizim maçlara ve etki de ediyordu sahaya.
Maçın Olimpiyat Stad'ında oynanmayacak olması bizim yararımızaydı. Bursa'da kime sorsan gitmem diyeceği tek yerdi belki de Olimpiyat.
Sevdasının peşinden giden 8000 kişi vardı Samiyen'e. Az geliyor artık insanlara İstanbul'a bu kadar kişi ile gitmemiz. Alıştılar 15.000'lere 35.000'lere.

***

Ertuğrul Hoca yine rotasyon yapacağını söylemişti, ama bu işi çok abartmaya başladı 33 yaşında Ömer oynayabiliyorsa eğer bu tempoda, herkes oynayabilir. Oynamalı da! Milyonları boşuna kazanmıyor bu futbolcular.
Bugün Ali Tandoğan'lı sağ kanat organizasyonlarını hangimiz aramadık? Ulan Ali olsaydı bu pozisyonda... diye başlayan cümleleri hangimiz kurmadık?
Keçeli'den bu yaştan sonra sağ bek yaratmakta nedir? Beşiktaş T.D'sinin Deli İbo'yu sağ bek oynatmasından mı özendi acaba? Mantık nedir anlam veremedim.
Ali Tandoğan'ı oynatmazsın eyvallah, neden bir Serdar Aziz oynamaz sağbekte? Ya da altyapıdan bir oyuncu neden oynatılmaz?
Rotasyon yapılıyorsa performansı geçen sezonun son 5-6 haftasınadn beri kötü olan Ozan İpek neden hala ilk 11'de? Çok şaşırdım Sercan'la yer değiştiğini görünce.

***

Bugün çok kolay kazanabileceğimiz bir maçtan bir puan ile ayrılmak üzüntü verici oldu benim adıma. Hücuma çıkamayan bir Belediye ve doğru düzgün atak yapamayan Bursaspor.
Hücümda tek çabalayan Volkan'dı, elinden geleni yaptı. Neredeyse tek başına çabaladı ama olmadı.
Turgay'dan tek forvet olmaz, tek forvet özelliğine sahip bir oyuncu değil çünkü. Ceza sahası hariç heryerde görebildik bugün kendisini.

***

Biraz istekli olabilseydik maçın başında iki üç farklı galip gelebilirdik ama olmadı. Milli maç arasına galibiyet ile girebilseydik, 7'de 7 ile girebilseydik çok çok güzel olacaktı ama olmadı.

Bizde puan kaybedelim ki rakiplerimiz biraz umutlansın. Tek başına bu lig çekilmez. :)

0 yorum :