On 21 Kasım 2010 Pazar 0 yorum

Zor ve bir o kadar karışık bir hafta geçirdik.Trabzonspor maçı bitiminde sıcağı sıcağına bayram ziyaretlerinden sebep şehir dışına çıktığım için güncel konularla ilgili bir kaç kelam söyleyemedik.Biraz o konulara da değinmek gerek.
Öncelikle şunu belirtmek isterim.Çok istediğimiz bir karşılaşmayı kaybettik geçen hafta.6 puanlık bir maçı kaybettik.Gözle görülür bir şekilde irtifa kaybeden takımımız hayır olsun,son olsun sesleri arasında ilk mağlubiyetini aldı.Tabii ki bu son olmayacak.Yenilmeyen takım yoktur.Yenilmezliğin stresini de attık üzerimizden.
Fakat konuşulan,konuşmak istediğim şey bu değil.O an için çok daha iyi olan takım kazandı.Şenol Güneş,Ertuğrul Sağlam'ı bir kez daha mağlup etti.Konuşulacak fazla da birşey yok o konu hakkında.
Asıl mesele bilirsiniz ki bu değil.
Son zamanlarda başta ben olmak üzere insanların burnuna kadar gelen bir durumdu,bir patlamaydı bu.Ne kadar taviz versek,hoşgörüde bulunsak onlara o kadar her yer Trabzon'du.
Şampiyonlar Ligi'ndeki Manchester maçında,Maraton'da 5-6 sıra üstümde Trabzonspor atkılı 3 arkadaş vardı.Kareografiyi gerçekleştirirken herkes kartonlarını kaldırırken,o arkadaşlar inadına ''Bize Her Yer Trabzon'' atkısını açmaya çalışırken belliydi bizimde sabrımızın bir yerde biteceği.
İşte bunun sonuydu Engin Baytar'ın üçlüsü.Bir yerde patlama yapıp,saha içersinde bulduk kendimizi.Bir başlangıç bir ilk değil bir sondu.
Sonrasında Seda Çapçı'nın en içten duygularıyla edilen alaylar,sarf edilen laflar.Tercümanı oldu hepimizin Seda Abla..
Burası Bursa'ya,ona herkes saygı duyacak dedi.Bursa'da Bursaspor'un protesto edilemeyeceğini belirtti.Her horuzun kendi çöplüğünde ötmesinin en doğru olacağından bahsetti.Taht kurdu kalbimize..
Aldığımız emaneti layıkıyla taşıyamadığımızı yüzümüze vurdu.
Bu galibiyet ona armağan olsun.Geçte olsa bayram şimdi başladı bizim için.
Bursaspor çok ama çok kritik bir virajı döndü.İki maç üst üste yenilmeme özelliğini devam ettirdi.Ali Tandoğan'a geçte olsa ''bu senin için'' diye seslendi..
90 dakika boyu oyunu elinde tutan harika bir Bursaspor vardı.Önüne geleni deviren Manisa'ya göz açtırmadı.Şut atma denilen,bizim son zamanlarda unuttuğumuz olayı hatırlasak tarihi bir farkı da yapabilirdik.
Herkesin belalısı Makukula'ya adım attırmadık,P.M.B'nin önderliğinde güzel bir galibiyet aldık.Onu izlerken insan kendinden geçiyor,büyüksün P.M.B diyor..Yabancılarımızın her geçen gün daha iyi olduğunu görüyor olmam beni sevindiriyor.
Manisa'da oturup İstanbul'u tutanların ele geçirdiği Manisaspor tribünlerine ise ilerleyen zamanlarda başarılar.
''Bursaspor herkesle kavgalı,kanlı bıçaklı,bu ne biçim iş yahu'' diyenler artıyor,hepimiz farkındayız.
İşin ilginç yanı,bu sözü dile getiren arkadaşların hepsi şunun şurasında 6 ay evvel ''Bursaspor herkesle kardeş,dost,nerde rekabet,her önüne gelen yatıyor'' diyordu..
Komikler vesselam..
Kendileriyle çelişmekteler..
Öte yandan son olarak belirtmek isterim ki;İsmail Haktan'ın bu performansı bazılarına örnek mi olsun başka birşey mi olsun bilemeyeceğim..
Bu galibiyet onlara da gelsin..
Dejavulara inanan biriyim,geçen seneden birçok dejavu yaşadık bu maç itibariyle..Bursaspor taraftarlarının yine yalnız kaldığı bir hafta,beyaz formalı bir Bursaspor,yine bir devrede atılan iki gol,skor aynı,gollerin ismi aynı..
İki geliyor sanki iki,herkese selam olsun..

0 yorum :