On 30 Kasım 2010 Salı 0 yorum

Zor oldu hiç şüphesiz. 83.dakikaya kadar bir türlü açılamayan bir kilit vardı. Ben maçı esasında şu cümleyle özetleyebilirim ''Tahminimizden çok daha kötü bir Kayserispor ve beklediğimizden çok daha zor geçen maç''
Maçın genelinde hatta tamamında tamamen bir puana gelmiş,ama 1 puan almak için bile bir planı olmayan bir Kayserispor..
Karşısında ise acilen gol atmak isteyen ve bu doğrultuda uğraş veren bir Bursaspor..
El Classico ve wikileaks rüzgarının etkisi altında kalan bir dünyadaydık. Şehirde daha doğrusu Lodos şehrinde ise her zamankinden daha sağlam olan lodoslu bir gecenin etkisi altındaydı dün geceki karşılaşma..
Maçtan önce bu lodosta gol atmak zor olacaktır. Lodos bir garip esiyor. Bu lodosa en çok Trabzonlular sevincektir demiştim..
Anlatmak istediğim şeyi açarsam, golü atanın kazanacağı aşikardı, bunu tribünündeki taraftarıda biliyordu,hakemide,hocası da,futbolcusu da..

Ve böyle de oldu. Herşeyiyle seninle puan durumunda aynı olan bir takımı devirmek önemli. Belkide biz bu maça gerekli önemi veremedik. Ters bir sonucun bizim zirve yolumuzu kapatacağı ortadaydı. Ve Bursaspor belkide şu ana kadar ilk kez mutlaka kazanmak için sahaya çıktı. Kazanmak zorundaydı. İç sahadaki son 5 resmi maçta kazanamamak bir baskı uygulasada, oyunun belli bölümlerinde Bursaspor tanınmaz halde de olsa, ben dün gece Bursaspor'u beğendim. Ve şu da bir gerçek ki Kayserispor dün gece bir kez bile kaleye gidemediyse bunda Bursaspor'unda payı var. Aynı zamanda, orta alanda rakibine pas yaptırmayan Bursaspor, dersine iyi çalışmıştı. Batalla-İnsua işbirliğiyle birlikte Kayseri'nin hücüm-defans köprüsünü yıktı geçti Bursaspor..
Fakat dediğim gibi karmaşık bir durum oluverdi.Bursaspor mu çok iyi oyunu parselledi,yoksa Kayseri gerçekten buraya tesadüfi mi geldi?
Oyundan düştüğü anlarda bile kalesinde hiç pozisyon vermedi Bursaspor. Yinede üstteki soruya cevap vereceksem. Bursaspor'un bu maçta rakibe adım attırmakta başarılı olduğu aşikar. Mustafa Keçeli harika bir gece çıkardı. Keza Batalla'da. Kaptanlık İbrahim'e çok yakıştı. Turgay ve Volkan ise hayal kırıklığı oldu. Özellikle Volkan'ı tanımakta çok zorluk çekiyorum..

Şimdi ise iki durumu paylaşmak istiyorum..
''Devre arasında bizim yedeklerimiz kulübede otururken,Kayserispor yedekleri harıl harıl ısınıyordu.''Bu garibime giden bir durum olsada sonuçta karşılaşmayı Bursaspor'un yedekleri çevirdi.
İkinci olarak ise;
Her zaman bozuk plak gibi ''Ben Ertuğrul Sağlam'a dil uzatmayı İnönü'de Ömer Erdoğan-Sercan değişikliğinde bıraktım arkadaş derim''
Dün ise yine bu konu paralleğinde bir durum oldu. Maç içersinde hocanın işine karışanlarla tartışmak bir alışkanlıkta olsa bende, Kayseri orta sahadayken defansta az kişi yakalanabileceğimiz aşikarken , 1 puandan bile olma ihtimali var iken,Ergiç&Svensson değişikliği çok ters geldi bana. Svensson orta sahanın tek defans yapabilen ismiydi. Eleştirdim, bu sefer olmadı hocam bile dedim. Ama oldu arkadaş yine oldu..Hoca yine mahçup etti bizi. Fakat tarifi mümkün olmayan güzellikte bir mahçup. Hoca yine birşeyleri çizdi Ergiç'i aldı maçı getirdi arkadaş. Valencia travmasının izni futbolcularda yoksa bu bile bir Ertuğrul Sağlam başarısıdır. Sonuç olarak çok önemli bir 3 puan aldı Bursaspor. İnönü öncesi 1960'ların futboluna selam yolladı..
''Bursalonalıların'' unutulmayacak gecesinden akla kalanlar ise; Maç bitince El Classico'ya koşanlar ve takıma teknik direktörlük yapan Souleymanou oldu.Şota'dan daha çok taktik veriyor,çileden çıkartıyor adamı. Son olarak Batalla'nın Volkan'a attığı pas, internette tıklanma rekorları kırmakta. Büyük adam şu Batalla. Buram buram hissettiriyor farkını,ayağa yere çok sağlam basıyor bu sene..
Karşılaşmalara final gözüyle bakıp,tek tek ele almak ise bir Bursaspor gerçeğidir.Sabredip kazanılan geçen senenin galibiyetlerini hatırlatan çok önemli 3 puan hayırlı olsun..

Maçta yaptığı hareketlerle Maraton tribününü bir hayli sinirlendiren maçtan sonra da Maraton'da Şansal Büyüka'ya ''Girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik,sonuç farklı olurdu'' cümlesini sarfedebilen Serdar Kesimal'e,''rakibimiz Fenerbahçedir sadece'' diyen Trabzon yöneticisine tesadüfe bakın ki şunun şurasında 2 ay öne tek rakibimiz Fenerbahçe olur'' diyen şimdilerin küme düşmeme mücadelecisi Adnan Polat'a,selam olsun..

0 yorum :