On 5 Aralık 2010 Pazar 0 yorum

Dile kolay 7.5 sene. Çok şey değişti o 7.5 senede.. Bursaspor'da,dünyada,hepimizin hayatında..

Az değil koca 7.5 sene. 7.5 sene evvel güneşli bir İnönü günüydü. Tayfur'un golüyle 1-0 mağlup olmuştuk. Şampiyonluk palavrasıyla başladığımız bir sezonun sonunda küme düşeceğimiz aklımızın ucundan bile geçmezken mağlup olmuştuk İnönü'de. O günden sonra işler iyi gitmemiş,Bursaspor o kötü sona yaklaşmıştı adım adım. Sondan ikinci haftaydı. Bursaspor Diyarbakır'daydı,Beşiktaş'ta Sebat'ı ağırlıyordu. Bursaspor öndeydi ama Beşiktaş mağluptu. O anlarda bir penaltı yakalamıştı Beşiktaş onu bile göstere göstere atıyordu dışarı. Son hafta ise bildiğiniz gibi.O zamanlar 11 yaşında olan,yüzünde bir sivilce dahi bulunmayan ben çok iyi hatırlıyorum o anı.Unutmak ne mümkün. Koca çınar devrilmişti. Korksam mı ağlasam mı bilemezken gözlerim yaşla dolmuştu. Sonrasında bu ülkede bu gözyaşlarımın sebepleri ortaya çıkıyordu tek tek. Ama hepsi örtpas ediliyordu,gören gözler kör,duyan kulaklar sağır oluveriyordu.

Çok şey değişiyordu her geçen gün. 7.5 sene evvel omuz omuza olduğumuz insanı bile kaybediyorduk. Polisten beni koruyan bir koca yüreği.
Kısa kısa geçersek,cumhurbaşkanları değişti. Partiler,araba markaları.Daha neler neler.
Benim yüzümde sivilceler çıkıp yerini aniden sakala bıraktı. Orhan Alemdar'lar yerini Volkan Şen'lere bıraktı. Paranın Egemen olduğu kişiler ortaya çıktı.

Türkiye'de ilkler de yaşandı bu geçen sürede. Bursaspor tarih yazdı şampiyon oldu. Artık Anadolu takımları daha iyiydi,ligin zevki artmıştı.En azından biz öyle sanmıştık.
Fakat bu ülkede değişmeyen şeylerde varmış bu 7.5 sene içersinde. Hatta birçok şey..
Senin benim paramızla karnını doyuran insanların acizliği. İşte o hiç değişmemiş. Hala tarafsızlıkla yükümlü insanlar taraf,taraftar..

Melih Şendil ve Fırat Aydınus. Bu gece başınızı yastığa koyduğunuzda tarafsızlıkla yükümlü onurlu mesleğinizi Adam gibi icra ettiğinizi düşünüp,rahat uyuyabilecek misiniz ?

Bugünün özeti bu. Başkada birşey yazasım gelmiyor,özür diliyorum.. Bugün güzel ülkemde görmek isteyenler herşeyi gördü,duymak isteyenler herşeyi duydu.

Sahada Erkek gibi mücadele eden kahramanlara ve bugün İnönü'de onları yanlız bırakmayanlara teşekkürler..

0 yorum :