On 13 Aralık 2010 Pazartesi 0 yorum

Zor,kolay değil bazı şeyler. Zor..
En basitinden ''zorunda olmak'',mutlak suretle kazanmak zorunda olmak basit bir durum değil. Geçtiğimiz sezon zorunda değildik hiçbir anda. Rahattık. Bu sene ise farklı birçok şey.

Hele hele son haftalarda daha da farklı. İlk haftalarda bu baskıyı hissetmiyordu belkide. Şimdi bu baskıyı bu denle hissetmenin temel sebebi,İstanbul'un 3 takımının tarihlerinin en kötü sezonunu yaşamaları.
Hiç şüphesiz ki Bursaspor,ligin hem matematiksel hem de yorumsal açıdan Şampiyonluğa en yakın iki takımından biri.
Ve bu gece kesinlikle kazanmak zorundaydı. Bu gece bu bilinçle sahaya çıktı Şampiyon. Bu sezonda ikinci kez mutlak galibiyet almamız gereken bir maça çıktı. Bundan evvel Kayseri maçında da kazanmak zorundaydı. Ve o maçta galibiyet tıpkı bu geceki gibi gelmişti. Tartışmasız Bursaspor stresli.
Ammavelakin,son zamanlarda her şey aleyhimize..
Bu geceden örnekle;Bursaspor'un en itici gücü taraftarı anlamsız bir kararla stada alınmıyor. Sahada,top oynamak isteyen takımlara handikap oluşturacak bir şekilde kar var.
Maç öncesinde bu maçın zor olacağını hep söyledim. Erken gol şart,yoksa çok zorlanırız dedim. Üstüne üstlük yeşil sahadaki beyaz afeti görünce bu düşüncemin mutlak suretle gerçekleşmesi gerektiğini düşündüm. Fakat yine erken yenilen bir gol bütün planlarını darmadağın etti Ertuğrul Sağlam'ın.
Bu gole, ayrı bir parantez açmak gerekirse,ben böyle bir pozisyon da görmedim. Bir pozisyonda arka arkaya,yardımcı hakemin gözü önünde olan bariz iki ofsayt nasıl es geçilir anlamak mümkün değil. Ve bu top gelip gol oldu. Az kalsın bu gece itibariyle ligi bitiriyordu.
Diğer takımlara karşı dikkati üst seviyede olan hakemler,Bursaspor'a karşı aynı tutumda değiller.
Sonuçta zor oldu ama güç olmadı. Kendi işimize bakıp,her karşılaşmayı tek tek ele alıp,kimseyle ilgilenmeyip,sadece birlik olmaya ihtiyacımızın olduğu bu günlerde çok çok önemli bir 3 puan kazandık.
En azından böyle bir haftada başka bir çaresi yoktu Bursaspor'un. Kötü futbolmuş,fazla pozisyon verilmiş gibi eleştirilere katılmak mümkün değil. Böylesine dezavantajların tavan yaptığı bir atmosferde bundan iyisi olmuyor maalesef.
Ertuğrul Hoca,tıpkı geçen seneki İnönü zaferindeki unutulmaz hamlesi gibi bu gecede 3 puanı getirdi. Şüphesiz ki ona oyuncu değişikliklerinden anlamıyor diyenleri yine mağlup etti.
Bursaspor,puan kaybını dört gözle bekleyenleri yine mağlup etti.
Sırada Gençlerbirliği var. 2004'te Sakarya'da düşerken ''Sahamızı kapattın,ama bizi ayıramadın Federasyon'' pankartı vardı. Tıpkı o pankartın anlatmak istediğini bu hafta Başkent'te göstermek gerek.
Sadece birlik olmaya ihtiyacı var Bursaspor'un. Birlik olduktan sonra sadece Mustafa Keçeli değil,Serdar Aziz'inden İvankov'una kadar herkes böyle mucizelere imza atacaktır. Uzun lafın kısası,
ayakta durmanın zor olduğu bir sahada kazanarak kaybetmemenin mucize olduğu bir Süper Lig sezonunda Şampiyonluk yürüşüyüne devam etmiş oldu Bursaspor..
Ama herşeyden önce 3 puandan daha fazlasını kazandı bu gece.

0 yorum :