On 13 Aralık 2010 Pazartesi 0 yorumBugün oynanacak maça, 'yapılması gereken iş' miş gibi bakmak gerekir keza seyircisiz oynanan maçların kimseye zevk vermediği apaçık ortada. Maç esnasında futbolcu-taraftar arasındaki ilişki, tiyatro oyuncusu-seyirci arasındaki ilişkiye benzer. Futbolcudan bunu esirgemek için hiç tiyatro izlememiş olmalılar(!)

Yazı için araştırma yaparken gördüğüm 2008 Nisan'ına ait bir haberde 'seyircisiz oynama tarih oluyor' başlıklı haber ''Artık bir adım atılmalı'' çaresizliğinin belgesi gibi.. Birçok kulübün stadı doldurmakta sıkıntı yaşadığını düşünürsek, var olanı engellemek neye katkı sağlar? Biz belediye takımlarının yerine lige taraftarıyla renk katacak Kocaeli gibi, Göztepe gibi, her ne kadar sevmesek de Karşıyaka gibi takımlar isterken federasyon hangi akla hizmet çözümü yasakta görüyor, anlaşılır gibi değil.

Rangers maçına göre ilk 11'de farklılıklar olacağı kesin. Ayrıca İsmail Haktan'ın oynamasını bekliyorum. Geçen sezon Kasımpaşa'ya karşı kısa süre forma şansı bulmasına rağmen, etkili olmuş, bir topu da direkte patlamıştı.

Artık yoğun maç temposu CL macerasıyla sona erdi. Özellikle semt takımlarının puan kaybettiği haftada alınacak galibiyet '' artık lige asılıyoruz '' mesajı verecektir. Maç adına beklentim, geçen sezon seyircisiz oynanan Sivasspor maçı gibi rahat bir galibiyet. Seyircisiz oynamak motivasyon açısından olumsuz bir durum olsa da Kasımpaşa gibi takım savunması zayıf olan bir ekibe karşı, kaçırılan pozisyonlarda baskı olmayacak. Ligin en çok gol yiyen takımına karşı son vuruş(?) sıkıntımızın yaşanmayacağı bir maç olacak gibi ayrıca. Kilidi erken açmak her zaman için önemli.

Ersen Martin'in sakatlığında yerine Gökhan Güleç'in olması da onlar için daha iyi gibi. Ligde kalma ihtimalleri, Galatasaray'ın şampiyonluk ihtimali kadar desek yanlış olmaz. Son kozlarını oynuyor olmaları, sıkıntı yaratacak derecede direneceklerini düşündürmüyor bana açıkçası.

Erdi Yorgun

0 yorum :