On 6 Aralık 2010 Pazartesi 0 yorum

Beşiktaş JK ve Bursaspor arasında oynanan 15.hafta mücadelesinin ardından maçı değerlendirmeye alacağım,Önceki hafta iki takımın da galip gelerek bu haftaya moralli başlaması, Bjk'nın hafta içi Uefa Avrupa Ligi'nde maça çıkması, maçın önündeki etmenlerdi.

Bursaspor cephesinde, İnsua ve Sercan'ı geçen hafta üç puanı getiren isimler olarak, bunun moraliyle bu hafta ilk onbirde sahada görmek geçiyordu içimden, fakat Ertuğrul Sağlam benimle aynı düşüncede değilmiş. İlk etapta hücumu düşünmeyen, golü ikinci yarına bulmanın peşinde olan bir onbir vardı sahada ve ortada top çeviren, defansta sağlam duran bir futbol izledik ilk devrede. İbrahim'in erken sakatlanması ve yerine giren Serdar için oluşan '' hata yapar mı? '' düşüncesi o dakikalarda herkesin yüzünden okunuyordu. Buna karşın Serdar Aziz, bir kaç yıl içerisinde bu takımın kemik kadrosunun oyuncusu olacağının sinyalini verdi oynadığı oyunla.

İvan Ergiç ise herzamanki gibi defans ile hücum hattının birleştirici ismiydi..
Martin Batalla da ülkemizde faulle durdurulabilen futbolcuların başını çekmekte şu sıralar çünkü o, bu takımın en iyisi.
Ozan İpek için de şunu söyleyebilirim; eskisi gibi oynamasa da performansı sevindirici.

Gelelim Volkan Şen'e. Dün, takım arkadaşlarına ve hocasına ihanet eden futbolcu, maç sonundaki skora en büyük etkisi olan Volkan, umarım bir ana önce aklını başına alır ve gidecekse de gittiği takımda başarılı bir futbolculuk hayatı geçirir.


İkinci yarıya Volkan'dan yoksun başlayan takımımız, Beşiktaş'ın golü gelene kadar ilk yarıdaki oyununu sürdürdü. Golün ardından temposu düşen maçta, oyuna giren Sercan ve Nunez de pek etkili olamadılar. Bir pozisyonda topu direkten dönen Serdar Aziz ise bana göre günün öne çıkan ismiydi.

Fırat Aydınus ise ev sabihi takım ve tribün baskısı altına çabuk girerek oyunun Beşiktaş tarafına doğru evrilmesinde etkili oldu. Volkan'ın pozisyonuna, Batalla'nın ve Ergiç'in sürekli faulle durdurulmasına göz yuman bir yönetmenlik sergiledi. Kırmızı kart pozisyonunda ise kural olarak haklıdır fakat kartın asıl nedeni; ev sahibi takım baskısına direnemeyen hakem profilinde olmasıdır.

Samet Yıldız

0 yorum :