On 8 Aralık 2010 Çarşamba 0 yorum

Zordur her veda... Çabuk bir şekilde geri döneceksen de oraya, yine de zordur işte. Dün gece de böyleydi biraz. İlk iki maçın aksine tribünler boş kalsa da, Bursaspor hakettiği 3 puanı alamasa da, benim en keyif aldığım Şampiyonlar Ligi gecesiydi. Bunda puan almamızın da payı var. Ama asıl önemli etken farklı galiba.

Özellikle ilk maçlardan önce Gökhan Sezer'in '' Başkası olma,kendin ol böyle çok daha güzelsin '' tespitine katılmamak mümkün değildi. Şampiyonlar Ligi maceramızı özetleyen bir sözdü o. İşte bu söz dün gece sahne aldı, anlamını buldu yeşil sahada. Başkası olmadı Bursaspor, kendisi oldu... taraftarı da öyle. Başkası gibi değildi dün gece, ilk iki maçtaki Halk Konseri havasından kurtuldu tribünler. Genel olarak biz bizeydik, soğuk ve sisli bir Bursa akşamında..

**
'' Hayatımın en anlamlı gecesini yaşayacağım '' diyen Yavuz Özkan'ın kalesini koruduğu Bursaspor, gerçekten kendisi gibiydi. Soğuk Bursa gecesini ısıtıyordu Bursaspor. Bekir Ozan'ın taktığı pazubandı bile farklı bir hava getirmişti bana. '' Candır, ruhtur, 'Bursaspor'dur Bekir Ozan Has '' derim her zaman. Rahmetli babasını kaybettiğinin ertesinde bile sahaya çıkan, son ana kadar formasını terleten bir profosyonel Bekir Ozan. Ona ayrı bir parantez açıyorum. Forma şansı bulsa da, bulmasa da sesini çıkarmayan gerçek bir Bursasporlu. Ben kendi adıma bile onu dün gece sahaya süren ve pazubandını veren Ertuğrul Sağlam'a teşekkür ediyorum. Bekir Ozan da gerek hocasını, gerekse ona inanan bizleri mahçup etmedi dün. Bizim kadar, belki bizden daha fazla onu özleyen biri var. O da Sercan...
Gerçekten Bekir Ozan, Sercan'ı çok iyi tanıyor. Kafasını kaldırdığında, Sercan hareketlendiyse mutlaka onu buluyor. Adrese teslim pasını atıyor.
Dediğim gibi dün gece onunla bir daha güzeldi.

Keza Vederson da herşeye rağmen harika bir ikinci yarı performansı gösterdi.

Serdar Aziz'in, insanın geleceğe umutla bakmasını sağlayan sakinliği, Ozan İpek'in son haftalardaki takıma yarar sağlayan hırçınlığı dün geceden akla kalanlardı.

Özellikle ikinci yarıdaki performansıyla, '' oyuncu değişikliğini bilmiyor bu Ertuğrul Hoca '' diyenleri mahçup etti İnsua. Eminim ki çoğunluk, '' bu İnsua neden hala oyunda Hoca? '' diye serzenişte bulundu. Fakat Ertuğrul Sağlam, onu oyunda tutup doğru bir hamle yaptığını gösterdi. İnsua geriye oynamadıkça, her geçen gün performansını arttıracak.

**
Taktiksel konuştuk bir hayli, işin duygusal yönleri de vardı tabii ki. İlk golümüzü gördük çıplak gözle. İlk puanımızı aldık Şampiyonların Ligi'nde.
Gurur verici bir durum bu.
Umutla bakıyoruz gelecek senelere. Kazananlarındandık belki de bu geçen 6 karşılaşmanın. Her konuda kendimizi geliştirdik, dersler aldık.
Dün de ilk puanımızı kazandık.

Ancak, kaybedenleri de vardı dün gecenin. Lakin, yine de onları yazmayacağım çünkü gerçekten bize yakışmayan bir durum bu. Dile fazla getirmeyeceğim. Ertuğrul Sağlam gerekli ince mesajı bu taraftarlarımıza vermiş ve umarım bu mesajı anlayanlar olur.

**
Rüya gibi geçip gitti Şampiyonlar Ligi. Belki iyi gitmedi, başarısız sonuçlarda aldık. Ama yaşadık. Keyif aldık, kendi memleketimizde bu Avrupai duyguları tattık.
Bu sene olmadı ama elbet bir gün o da olacak. İnanıyorum ki döneceğiz, hesabı göreceğiz.

0 yorum :